مجله بیمه‌ای نوین
مجله نوین | ایده نوین، زندگی نوین

طرح فایر پلاس | بیمه آتش‌سوزی کامل برای حفاظت از منزل شما

0 139

محصولات بیمه‌ای و قوانین مربوط به آن گاهی به قدری زیاد و پیچیده است که تمایل شما برای خواندن و اطلاع از آن‌ها کاهش یافته و معمولا از بررسی آن‌ها اجتناب می‌کنید. اما برخی محصولات هستند که همچون کالاهای ضروری خریداری آن‌ها برای حفاظت از امول خانوارها اجتناب‌ناپذیر است. مجله نوین قصد دارد محصولات از این دست را به زبانی ساده و در پَک‌های محصولی با قیمتی استثنائی به شما معرفی کنید.

این پَک‌های محصولی، شامل بسته‌ای از محصولات مفید و مرتبط به‌هم است که به‌صورت یکجا آماده و با زبانی ساده به شما معرفی می‌شوند. تحت این شرایط شما به جای پیگری جداگانه آن‌ها و صرف زمان زیاد برای اگاهی از مفاد تک‌تک آن‌ها با خرید یک پَک به‌صورت کامل از اموال مورد نظر خود حفاظت می‌کنید. این بسته‌های محصولی که به‌صورت تدریجی در مجله نوین خدمت شما ارائه خواهد شد، پوشش‌های کاملی برای مشاغل مختلف و اموال خانوارها را شامل می‌شود.


طرح فایر پلاس نوین یک پَک محصول کامل و کم‌هزینه برای حفاظت از منزل و اموال شما در مقابل انواع خطرات است.

مسکن مهم‌ترین دارایی خانوارهای ایرانی

مسکن مهم‌ترین دارایی خانوارهای ایرانی است. این دارایی با ارزش چه ما مالک آن باشیم چه در آن اجاره‌نشین باشیم محل نگهداری اموال با ارزش دیگر ما نیز بوده که در طول سال در مقابل انواع خطرات مختلف قرار دارد. از آتشسوزی بر اثر عوامل مختلف، سرقت اموال و حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله گرفته، تا ترکیدگی لوله‌های آب و نم‌گرفتگی دیوارها.

به این موارد آسیب‌های وارده به اموال همسایگان در حواث آتشسوزی را اضافه کنید که مقصر حادثه موظف به پرداخت آن خواهد بود. یعنی برای مثال فردی که منزل او آتش گرفته چناچه در این حادثه خسارتی به سایر منازل و اموال دیگران وارد شود موظف به جبران آن خواهد بود.

بیمه نوین کامل‌ترین محصول برای محافظت از منزل شما در مقابل انواع خطرات را در بسته محصولی تحت عنوان “فایرپلاس” روانه بازار کرده است.

برای آگاهی از خدمات بی‌نظیر این طرح، در این مقاله با ما همراه باشید. شاید بگویید برای خرید هر محصول بیمه‌ای نخست باید بدانیم چقدر این بیمه در زندگی ما مهم است؟ چه ضرورتی برای خرید ان وجود دارد؟ یا هزینه خرید آن چقدر خواهد بود؟ آیا خرید آن در مقابل پوشش خطرات پیشرو مقرون به صرفه است؟

برای بررسی ضرورت خرید بیمه آتشسوزی بیایید نگاهی به آمار وقوع حوادث آتشسوزی در کشور کنیم.

آمار حوادث آتش‌سوزی در ایران

تا پیش از سال 80 در کشور به‌صورت میانگین 4.442 مورد آتشسوزی گزارش شده است؛ یعنی روزانه 12.2 حادثه، این آمار در سال 1380 به تقریبا 15 حادثه در روز افزایش یافته است. در سال 85 نسبت به قبل، آمار حوادث آتش‌سوزی در کشور تقریبا دوبرابر شده و به 9.156 حادثه رسیده است. یعنی در سال 85 روزانه 25 حادثه آتش‌سوزی در کشور اتفاق افتاده است.

روزانه 55 حادثه آتش‌سوزی در کشور اتفاق می‌افتد!
روزانه 55 حادثه آتش‌سوزی در کشور اتفاق می‌افتد!

در سال 1393 این آمار با رشدی بسیار بالا به میزان 21.583 در سال رسیده که بیانگر 55 حادثه آتشسوزی در روز است. اما بین سال سال 93 تا 98 آمار از این هم وخیم‌تر شده است.

بر اساس آخرین گزارش در سال 98 به‌طور میانگین بیش از 50 هزار حادثه آتش‌سوزی در کشور رخ داده است. یعنی در سال جاری روزانه 136 حادثه آتش‌سوزی اتفاق می‌افتد

(خبرگزاری مهر)

 بنابراین به‌نظر می‌رسد خرید بیمه آتشسوزی بیش از هر زمان دیگری در تاریخ کشور ضروری به‌نظر می‌رسد.

بیمه آتش‌سوزی یکی از ارزان‌ترین محصولات بیمه ای

حق‌بیمه یا هزینه پرداختی برای بیمه آتش‌سوزی به‌قدری پایین است که آگاهی از آن هر انسان محتاطی را راغب به خرید آن می‌کند. برای هر ساختمان، مغازه، واحد تولیدی و .. بر اساس ریسک موجود یک نرخ متفاوت تعیین می‌شود. به طبع هرچه ریسک بالاتر باشد این نرخ بالاتر می‌رود. اما دامنه تغییر این نرخ بسیار پایین است.

مثلا وقتی گفته می شود نرخ حق بیمه آتشسوزی برای منازل 0.27 در هزار است یعنی مبلغی که شما باید پرداخت کنید برابر است با  نرخ بیمه آتشسوزی در حالت پر ریسک شاید این کسر به مثلا نرخ بیمه آتش سوزی برسد. این نحوه محاسبه در شرکت‌های مختلف متفاوت است اما برای منزل مسکونی شاید پایین‌ترین نرخ ممکن در بین محصولات بیمه‌ای مربوط به بیمه آتشسوزی است.

برای مثال حق بیمه یک منزل مسکونی 300 متری با نیم میلیارد تومان وسایل موجود در اکثر شرکت‌ها کمتر از 100 هزار تومان است. که در مقایسه با خطراتی که ممکن است منزل شما را تهدید کند هزینه بسیار ناچیزی است.

خسارت‌های مالی سنگین در آتش‌سوزی

بسیاری از دارایی‌های با ارزش ما در خانه ما نگهداری می‌شود، ممکن است پس از آتشسوزی، غیر از حساب بانکی، یک خانواده تمام دارایی خود را از دست دهد! حتی منزلی که در آتش سوخته اکنون تنها حکم یک زمین برای ساخت‌وساز را دارد. ممکن است آتشسوزی منزل شما، به منازل همسایه نیز آسیب وارد کند و طبق قانون شما باید جبران‌گر خسارت باشید.

منزل خود را در مقابل حوادث مختلف با طرح فایرپلاس بیمه کنید
منزل خود را در مقابل حوادث مختلف با طرح فایرپلاس بیمه کنید

حادثه دلخراش پلاسکو را در نظر بگیرید صاحبان مغازه‌های این مجتمع تمام دارایی و منافع کسب‌وکار خود را از دست دادند. اگر در آن زمان بیمه آتشسوزی برای مغازه‌های خود خریداری کرده بودند حداقل، مبلغی برای خارج شدن از رکود شغلی آن زمان داشتند.

طرح فایر پلاس نوین.
یک حادثه و از دست رفتن سرمایه ای به اندازه سال ها تلاش

نرخ حق‌بیمه پایین بیمه‌نامه آتش‌سوزی، روند رو به رشد خطرات این حادثه در کشور، بالا رفتن تورم و کاهش قدرت خرید مردم برای جبران خسارت‌های احتمالی، همگی بیان‌گر ضرورت خرید بیمه‌نامه آتشسوزی است.

در طرح فایرپلاس نوین ما هر آن‌چه تصور می‌کردیم برای منزل و اموال موجود در آن، خطر آفرین باشد را تحت پوشش قرار داده‌ایم.

طرح فایرپلاس نوین | بهترین پوشش برای منزل شما

شرکت بیمه نوین از محصول جدید خود با نام فایرپلاس، که طرحی جامع برای منازل مسکونی است را رونمایی کرده است.

کارشناسان بیمه نوین ضمن بررسی آمار حوادث و ریسک خطرات مختلف در حوادث منازل مسکونی، محصولی کامل تحت عنوان “فایرپلاس” روانه بازار کرده‌اند تا یاری‌رسان شما در جبران خسارت‌های (احتمالی) باشیم.

خدمات ویژه در طرح فایرپلاس بیمه نوین

خدمات ویژه طرح فایرپلاس نوین شامل: پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافی، پوشش‌های عمومی و خدماتی نظیر پرداخت خسارت به خودرو‌های پارک شده و هزینه اجاره اسکان موقت خانواده‌ها نیز می‌شود.

  • برخورداری از پوشش‌های اصلی شامل : آتشسوزی، صاعقه، انفجار
  • پوشش‌های اضافی شامل: سیل و طغیان آب، زلزله و آتشفشان، طوفان و گردباد، سقوط هواپیما و قطعات منفصله، ریزش سقف ناشی از سنگینی برف و نیز هزینه پاکسازی
  • پوشش‌های عمومی شامل: مسئولیت مدنی مالی مالکان آپارتمان و منازل مسکونی در قبال اشخاص ثالث. به زبان ساده وقتی ما در جامعه زندگی می‌کنیم نسبت به حق و حقوق جامعه مدنی یا حقوق سایر شهروندان مسئول هستیم. چنانچه به‌صورت عمدی یا سهوی آسیب مالی یا جانی به آن‌ها وارد کنیم باید پاسخگو بوده و جبران خسارت کنیم. در طرح فایر پلاس برای جبران هزینه خسارت وارد شده به اموال هر شخص غیر از ساکنان ساختمان (اشخاص ثالث) پوشش مالی در نظر گرفته شده است. چنانچه آتش‌سوزی، انفجار، ترکیدگی لوله آب ساختمان شما و.. موجب بروز خسارت به همسایه‌های شما شود شرکت بیمه جبران‌گر خسارت خواهد بود.
  • از دیگر خدمات ویژه بیمه‌نامه فایرپلاس می­‌توان به پوشش‌های خسارات وارد شده به اتومبیل بیمه‌گذار واقع در پارکینگ بر اثر حوادث یاد شده، همچنین پرداخت هزینه اسکان موقت خانواده (در صورت غیر قابل سکونت بودن محل مورد بیمه) اشاره کرد.
طرح فایرپلاس نوین | کامل‌ترین بیمه آتش‌سوزی برای منزل شما
طرح فایرپلاس نوین | کامل‌ترین بیمه آتش‌سوزی برای منزل شما

فایرپلاس نوین محصولی کامل و مقرون به صرفه

همان‌طور که می‌بینید کارشناسان بیمه نوین هر نوع خطری که ممکن است موجب بروز خسارت به ساختمان شما و اموال درون آن شود، همچنین خسارت‌هایی که به همسایه‌ها وارد شده و شما  مقصر آن شناخته شوید را پیش‌بینی و تحت پوشش قرار داده‌اند.

مزیت مهم این بسته کامل بیمه آتشسوزی ساختمان این است که علاوه بر کامل بودن پوشش‌های آن و کسب اطمینان خاطر شما، نرخ محاسبه آن به‌صورتی است که اگر بخواهید این پوشش ها را جداگانه خریداری کنید از این محصول گران‌تر خواهد شد.

فایرپلاس نوین بهترین محصول برای حفاظت از منزل شما و همسایه ها
فایرپلاس نوین بهترین محصول برای حفاظت از منزل شما و همسایه ها

بنابراین چنانچه نگران حوادث پیش‌بینی نشده برای منزل و ساختمان محل زندگی خود هستید، طرح فایرپلاس یک محصول کامل در این زمینه است.

پاسخ دهید

ایمیل شما در جایی منتشر نخواهد شد.