مجله بیمه‌ای نوین
مجله نوین | ایده نوین، زندگی نوین

خودرو وسیله‌ای راحت اما پرخطر

0 54

خودرو  وسیله‌ای بوده که از ابتدای تولدش همواره برای انسان جذاب بوده است. حتی با ورود انواع وسایل برای حمل‌ونقل، مسافرت با خودرو شخصی و امکان دیدن جزئیات در طول مسیر همچنان یکی از جذاب‌ترین روش‌ها در این زمینه است.

سفر با خودرو- لذت سفر با خودرو شخصی

در کنار مزایای بیشمار استفاده ار خودرو و راحتی آن، که همه روزه در قالب انتخاب‌های گوناگون به آن‌ها اضافه می‌شود، مسئله تصادف با خودرو یکی از مهم‌ترین چالش‌های بشری است. بدون شک تکنولوژی می‌تواند این حوادث را کاهش دهد اما باید گفت تصادفات رانندگی امری اجتناب‌ناپذیر است.

با توجه به قیمت بسیار بالای خودرو در کشور ما و وضعیت مالی نه چندان مناسب این روزها، باید اذعان کرد خرید بیمه‌نامه برای خودرو یک الزام است.

سخنی با بیمه‌گذاران محترم شرکت بیمه نوین

هموطن عزیر رسالت شرکت بیمه نوین در ارائه اطلاعات، تمرکز بر این موضوع است که تا حد ممکن آگاهی مردم نسبت به قوانین بیمه‌ای افزایش یابد. تلاش بر آن است تا مفاهیم در قالبی ساده تقدیم حضور شما گردد. مطالبی که در این صفحه و صفحات وابسته به آن نوشته شده است، صِرف معرفی و فروش محصول شرکت به شما عزیزان نیست؛ بلکه اطلاع شما از قوانین بیمه‌ای برای داشتن بهترین انتخاب، هدفی بوده است که مجموعه بیمه نوین همواره در دستور کار خود قرار داده است.

آرامش در سفر با بیمه بدنه خودرو نوین
آرامش در سفر با بیمه بدنه خودرو نوین

برای اولین بار در صنعت بیمه کشور، تلاش کردیم با زبانی ساده، از دریچه زندگی مردم، با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی و معیشتی، همچنین دغدغه‌ها و مشکلات زندگی شما، به صنعت بیمه نگاه کنیم. خروجی نهایی این نگرش در گام اول، در طرح اتوپلاس نوین که آمیزه‌ای از بهترین قیمت و کیفیت است روانه بازار بیمه کشور شده است. با ما همراه باشید تا با شناخت زوایای مختلف بیمه‌نامه بدنه خودرو، و از میان انواع پوشش‌های این بیمه‌نامه، بهترین ترکیب ممکن را برای محافظت از خودرو خود انتخاب کنید.

خودرو وسیله‌ای راحت و پرخطر

خودرو وسیله نقلیه‌ای است که در عین حالی‌که زندگی مردم را برای حمل و نقل و سفر راحت کرده، اما از همان ابتدای تولدش در زندگی بشر، خطراتی زیادی نیز بوجود آورده است.

ارابه فلزی بدون اسب، یک وسیله پرخطر برای جان و مال مردم بود. به همین منظور در طول دو و نیم قرن گذشته همواره موارد ایمنی بیشتری به خودروها افزوده شده و قوانینی نیز برای کاهش خطرات آن ابداع شده است.

این قوانین همان قوانین راهنمایی و رانندگی است که سعی در اصلاح رفتار رانندگی مردم و کاهش احتمال وقوع حادثه دارد.

از طرفی از آن‌جا که در هر صورت وقوع حوادث رانندگی اجتناب ناپذیر است، شاخه‌ای از قوانین نیز در قالب بیمه‌،  برای جبران خسارت وارده به جان و مال مردم تعریف شده است.

این قوانین به صورت محصولات بیمه‌ای به رانندگان وسیله نقلیه عرضه می‌شود. دو محصول اصلی در این زمینه، بیمه‌نامه شخص ثالث و بیمه‌نامه بدنه خودرو است.

بیمه ثالث خودرو: همان‌طور که از نام آن پیداست برای جبران خسارت وارد شده به جان و مال هر فرد سومی، غیر از دو طرف قرارداد، یعنی مشتری و شرکت بیمه، پا به عرصه وجود گذاشته است. لازم به‌ذکر است امروزه بیمه‌نامه ثالث در قوانین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به‌گونه‌ای تعریف شده که در حوادث، هر گونه هزینه آسیب جرحی وارده به افراد (چه راننده و سرنشینان خودرو زیاندیده، چه مقصر حادثه)، همچنین خسارت مالی خودرو زیاندیده را جبران می‌کند.

بیمه بدنه خودرو: نام محصول دوم نیز، به‌خوبی معرف ماهیت آن است. بیمه‌نامه بدنه خودرو، برای جبران خسارت وارد شده به بدنه اتومبیل شما در مقابل انواع خطرات در نظر گرفته شده است.

پاسخ دهید

ایمیل شما در جایی منتشر نخواهد شد.