مجله بیمه‌ای نوین
مجله نوین | ایده نوین، زندگی نوین

بهترین شرکت‌های بیمه در آینده چگونه خواهند بود؟

0 86

صنعت بیمه در حال دگرگونی اساسی است و خواه‌ناخواه این تغییرات به صنعت بیمه ایران نیز با اختلاف درجه‌ای (کم یا زیاد) ورود خواهد کرد.

در این مقاله نمونه‌ای استثنایی از هم‌حرکتی شرکت بیمه‌ای “لیموناد” در آمریکا با نیاز مشتریان بررسی خواهد شد. امید داریم در آینده‌ای نزدیک چنین روش‌هایی به صنعت بیمه کشور ورود کند.

لیموناد بهترین نوشیدنی است یا شرکت بیمه؟

2030 خرید بیمه بسیار آسان خواهد شد

تا همین چند سال پیش اگر گفته می‌شد برای انجام سفرهای درون‌شهری در هر مکانی، در کمتر از 5 دقیقه خودرو جلوی پای شما خواهد بود، باورش برای شما دشوار بود. اما در حال حاضر شما با یک اپلیکیشن می‌توانید نزدیک‌ترین خودرو را انتخاب کنید و کرایه را اینترنتی پرداخت کنید.

رستوران‌ها، بیرون‌برها، سوپرمارکت‌ها  و حتی آژانس‌های مسافرتی همگی از اپلیکیشن  برای انجام امور خود استفاده می‌کنند. اگرچه برخی مشاغل از بین می‌روند اما بعد از مدتی یا افزایش حجم تقاضا شغل‌های جدید ایجاد می‌شود. در هرصورت این تغییرات در صنایع مختلف اجتناب‌ناپذیر است.

پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 شاید هم کمی زودتر با ورود هوش مصنوعی و ابرالگوریتم‌های کامپیوتری در صنعت بیمه، محصولاتی مطابق با نیاز و سلیقه مردم در کم‌ترین زمان ممکن آماده و روانه بازار شوند. مسیر این حرکت از تحلیل اطلاعت رفتار مردم می‌گذرد. هر محصولی نخست باید تقاضایی در بازار داشته باشد.

با ورود اپلیکیشن‌ها و هوش مصنوعی به صنعت بیمه خرید محصولات بسیار آسان خواهد شد
با ورود اپلیکیشن‌ها و هوش مصنوعی به صنعت بیمه خرید محصولات بسیار آسان خواهد شد

در حال حاضر شرکت لیموناد در ایالات متحده را اوبر (Uber) –بزرگترین شرکتی مسافرتی آن‌لاین- در صنعت بیمه می‌دانند. در ادامه بررسی خواهیم کرد که خرید و پرداخت خسارت در این شرکت به‌اندازه گرفتن یک تاکسی زمان می‌برد.

صنعت بیمه چگونه متحول خواهد شد؟

 شرکت‌های بزرگ بیمه در دنیا، داده‌های کلان (Big data) در رابطه با رفتار مردم را جمع‌آوری و پردازش می‌کنند.

این اطلاعات به شرکت‌های بیمه می‌گوید مردم چه دغدغه‌های در زمان خرید یا دریافت خسارت دارند؟ با کدام ابزار برای خرید بیمه راحت‌تر هستند (اپلیکیشن، خرید از روی سایت) ؟ چه محصولاتی،در چه زمینه‌ای نیاز دارند؟ آیا می‌توان شرایطی فراهم کرد که خود مردم محصول مورد نظرشان را پیشنهاد دهند یا طراحی کنند؟

پردازش کلان داده‌های رفتاری (Big Data) همه نیازهای مشتریان را به صنعت بیمه تزریق خواهند کرد.
پردازش کلان داده‌های رفتاری (Big Data) همه نیازهای مشتریان را به صنعت بیمه تزریق خواهند کرد.

جالب است بدانید شرکت بیمه‌ای در آمریکا نه در حد پیش‌بینی بلکه در عمل در سال جاری (2020)، برخی از این اقدامات را در فرمی ایده‌آل و مشتری‌پسند انجام داده است. پرواضح است که چنین شرکتی با این درجه از همراهی با مردم و تکیه بر تکنولوژی به بهترین شرکت بیمه‌ای آمریکا بدل شود.

اکنون اقدامات لیموناد را یک انقلاب در میان استارت‌آپ‌های دنیا می‌دانند و درجه رضایتمندی بالای مشتریان، بازاری بزرگ پیش‌روی این شرکت قرار داده است.

خرید بیمه و پرداخت خسارت | زمانی به اندازه نوشیدن یک لیموناد!

لیموناد یک شرکت بیمه‌ای متفاوت، که در حال متحول کردن ساختار قدیمی و بوروکراتیک صنعت بیمه است.

این شرکت که به اوبر (Uber) دنیای بیمه معروف شده است، تقریبا تمامی معادلات بیمه‌گری را به‌هم ریخته!

شرکت بیمه لیموناد در آمریکا | اوبر صنعت بیمه
شرکت بیمه لیموناد در آمریکا | اوبر صنعت بیمه

اوبر یک سرویس اپلیکیشنی در حمل‌ونقل آن‌لاین مسافر است که حتی امکان اجاره خودرو از نزدیکترین فرد به متقاضی را نیز فراهم کرده است. در حال حاضر این شرکت بیش از 110 میلیون کاربر دارد.

دلیل مقایسه لیموناد با اوبر و برچسب زدن این لقب بر یک شرکت بیمه‌ای، توانایی مقایسه عملکرد این دو شرکت است. بله در مدت زمان لازم برای کرایه کردن یک خودرو با گوشی موبایل، لیموناد یک بیمه‌نامه را می‌فروشد یا خسارت یک زیاندیده را پرداخت می‌کند.

90 ثانیه بیمه بخرید | ظرف 3 دقیقه خسارت دریافت کنید

لیموناد صنعت بیمه را متحول نکرده است بلکه آن‌را زیر و رو کرده!

در 90 ثانیه بیمه می‌کنید و در 3 دقیقه خسارت دریافت خواهید کرد. اینجاست که به ذهن هر خواننده یا شنونده ای خطور می کند: این‌ها فقط تبلیغات است! اما بگذارید از آمار بگوییم.

شرکت لیموناد در آمریکا، ظرف مدت 90 ثانیه بیمه می‌فروشد
شرکت لیموناد در آمریکا، ظرف مدت 90 ثانیه بیمه می‌فروشد

به گواهی موسسات نظرسنجی معتبر کشور آمریکا این شرکت دارای رضایت‌مندی 9.6 از 10 است!

لورا کُک (نویسنده معروف در صنعت بیمه آمریکا) در وصف شرکت لیموناد بیان می‌کند:

“لیموناد چهره جدیدی در صنعت بیمه است، اما در حال حاضر بازخورد شگرفی از مصرف‌کنندگان دریافت کرده است. با استفاده از نام‌های بزرگی از جمله لوید‌لندن جهت بیمه اتکایی، لیموناد قالب بیمه سنتی را با استفاده از شیوه معروف به P2P یا شخص به شخص شکسته است. قیمت پایین در بیمه با ساختار دو طرفه و منطبق بر خواست مشتری با راهکارهایی نو و شفاف نمایانگر یک تغییرعظیم است”

لورا کک

P2P فرآیندی شگفت‌انگیز در صنعت بیمه

آیا همیشه باید همه افراد برای پوششی یکسان مقدار مشخصی هزینه به بیمه پرداخت کنند؟ کمی دقیق‌تر نگاه کنید آیا ریسک همه افراد در مورد خطرات مختلف یکسان است؟ اگر چنین نیست پس پرداختی برای محصول بیمه‌ای برای افراد مختلف باید متفاوت باشد.

این نظریه روی کاغذ جذاب و منطقی است. اما در عمل چطور؟ نگاهی به کشور خودمان کنیم با گذشت این همه سال از عمر صنعت بیمه، حتی انتقال تخفیف رانندگان خودرو بر اساس نوع رفتار رانندگی آن‌ها به‌طور قطعی انجام نشده است.

نهایت احترام به مشتری | قیمت منصفانه

اما لیموناد رفتار مردم در تمام ابعاد زندگی را بررسی کرده و برای محصولی مشخص، حق‌بیمه‌هایی متفاوت تعریف می‌کند. مثلا بر اساس سن شما، حرفه شغلی، علایق، میزان مسافرت و غیره.. تعیین می‌کند برای هر محصول چقدر باید بپردازید. این رفتار نهایت احترام به حقوق مصرف‌کننده است.

در چنین روشی قیمت یا حق‌بیمه کاملا منصفانه برای مشتری تعیین می‌شود. کسی که ریسک کمتری ایجاد می‌کند باید پول کمتری به شرکت بیمه دهد و افرادی که بواسطه شرایط زندگی یا رفتار فردی خود، پرریسک احراز می‌شوند، به‌طبع باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

جایی‌که رفتار شما، متر اندازه‌گیری قیمت است
جایی‌که رفتار شما، متر اندازه‌گیری قیمت است

تصور کنید اگر این سیستم در کشور ما ایجاد شود سالانه چقدر بر زندگی و هزینه خانوارها تاثیر خواهد گذاشت. مثلا در حال حاضر فردی که نمره منفی بالایی برای رانندگی دارد، انواع جریمه‌ها برای اوثبت شده و رفتار رانندگی او پرخطر است، هنگام پرداخت حق‌بیمه ثالث با افرادی که در رانندگی بسیار محتاط هستند و به حقوق دیگران احترام می‌گذارند در یک طبقه‌بندی قرار می‌گیرند!

لازم به‌ذکر است شناخت دقیق رفتار مردم از کانال پردازش اطلاعات کلان (Big Data) صورت می‌گیرد. البته نبوغ کارشناسان در جذب اطلاعات مورد نیاز از جمله فاکتورهای مهم برای پیشرفت در این زمینه است.

سپس این اطلاعات مبنای طراحی محصولات با قیمتی متغیر قرار می‌گیرد. لیموناد در تلاش است زمینه‌ای فراهم کند تا مشتری خودش محصول موردنیاز را تعریف کند و شرکت در کمترین زمان ممکن آن را آماده کند.

پول پرداختی به بیمه هزینه نیست سرمایه‌گذاری است | سنت‌‌شکنی عمیق

لیموناد مدل بیمه سنتی را معکوس کرده است. این شرکت مدعی است حق بیمه‌هایی که مشتریان می‌پردازند در حقیقت سرمایه‌گذاری آن‌ها خواهد بود.

یک سنت‌شکنی عظیم که ساختار سنتی صنعت بیمه را زیرورو خواهد کرد.

به زبان ساده  پول پرداختی به بیمه یا حق بیمه، همچنان برای مشتری است نه شرکت بیمه! گویی مشتری پول خود را در بانک سرمایه‌گذاری کرده یا سهام یک شرکت را خریده است.

شرکت بیمه‌ای لیموناد بخشی از سود خود را به مشتریان بازمی‌گرداند
شرکت بیمه‌ای لیموناد بخشی از سود خود را به مشتریان بازمی‌گرداند

آن‌چه پرداخت می‌کنید را یک پیتزا تصور کنید. اگر آن را 6 تکه کرده‌اید و در خسارت پنج تکه را نوش جان کرده‌اید نگران نباشد، شرکت لیموناد تکه باقی مانده را هم به شما برمی‌گرداند! کاربران از این سیستم به شدت استقبال کرده‌اند و همین موضوع عامل مهمی در جذب مشتریان بوده است.

آن‌ها در جذب بیمه‌شدگان سایر شرکت‌ها هم به‌شدت موفق عمل کرده‌اند. پس بهتر است همگی خود را برای یک تغییر بزرگ آماده کنیم.

روند حرکتی صنعت بیمه به‌گونه‌ای است که باید گفت شرکت‌های بیمه به باجه‌های تلفن ثابت در مقابل تلفن همراه تبدیل می‌شوند!

صنعت بیمه ایران فاصله زیادی با این روند دارد اما راهی برای فاصله گرفتن از این روند در آینده نیست. خبر خوب برای مصرف‌کنندگان این است که همچون سیستم مسافرت‌های درون شهری و خرید بلیط‌های مسافرتی مختلف، نهایتا این طرح‌ها به سود شما عزیزان خواهد بود.

سخنی با بیمه‌گذاران محترم در کشور

برای ما کارکنان بیمه، شنیدن این تعاریف از مجموعه که در آن مشغول به کار هستیم بسیار جذاب است. “فوری”، ” سرگرم‌کننده” و یا “خوب”!

این‌ها کلماتی است که کاربران این “اپ” پس از دریافت خدمات خود توییت کرده‌اند! هیچ قدرتی به اندازه تایید محصولات توسط مشتریان محرک پیشرفت یک بنگاه اقتصادی نیست.

در شرکت بیمه نوین در تلاشیم تا در این مسیر قدم گذاریم و رضایت شما عزیزان را جلب کنیم.

همان‌طور که ذکر آن در بالا رفت، متاسفانه عدم‌شناخت رفتار مصرف‌کنندگان در صنعت بیمه کشور امکان تولید و عرضه منصفانه محصولات بیمه‌ای در بسیاری زمینه‌ها را عملا غیرممکن کرده است.

در شرکت بیمه نوین در تلاشیم تا در برخی حوزه‌ها با شناخت رفتار مردم، آن‌چه به آن نیاز دارند در قیمتی مناسب با رویه‌هایی به‌روز، تقدیم حضورشان کنیم.

بیمه نوین، خدمات نوین و به‌روز | مطابق با نیاز شما
بیمه نوین، خدمات نوین و به‌روز | مطابق با نیاز شما

 برای مثال در طرح شایگان که مخصوص دارندگان بیمه عمر است، استنباط کردیم دارندگان این بیمه نسبت به بروز حوادث احتمالی (جسمی) در زندگی محتاط‌تر هستند. به‌همین طرح بیمه درمان تکمیلی با نرخی مناسب را تهیه و روانه بازار کرده‌ایم. تا ترکیب بیمه عمر و درمان تکمیلی پوشش کامل برای حفاظت از عمر شما باشد.

یا ضمن بررسی قیمت بیمه آتشسوزی و نرخ حوادث بالای آن در کشور (روزانه بیش از 50 حادثه)، همچنین نیازسنجی مردم در مورد پوشش‌های مهم برای منزل و مجتمع‌های مسکونی، طرح فایرپلاس را با بهترین پوشش‌ها و قیمتی استثنایی روانه بازار کرده‌ایم. همه آن‌چه برای حافظت از منزل از سرقت و آتشسوزی گرفته تا خسارت به همسایه و اسکان موقت در زمان خسارت، نیاز است را تنها در یک محصول تعریف کرده‌ایم.

در طرح اتوپلاس نوین تقریبا همه آن‌چه برای محافظت از خودرو نیاز دارید فراهم کرده‌ایم. در این طرح حتی زمانی که خودرو شما خسارت ندیده است. اگر در بین مسیر با مشکلی مواجه شدید؛ برای راه‌اندازی خودرو می‌توانید با شرکت تماس گرفته، ضمن راهنمایی در صورت نیاز نزدیکترین یدک‌کش برای کمک به شما اعزام شود. تعویض تسمه، بنزین رایگان، انجام پنچرگیری، حمل تا تعمیرگاه دل‌خواه شما و بسیاری خدمات دیگر، مطابق با نیاز شما در طرح اتوپلاس نوین.

امید داریم در آینده‌ای نزدیک با تلاش کارشناسان محصولاتی منصفانه، مطابق با دغدغه‌ها و نیاز شما، با شرایطی متفاوت نسبت بازار بیمه کشور تقدیم حضور شما کنیم.

مجله نوین پیشرو در اطلاع‌رسانی

با توجه به آغاز به کار مجله نوین که با هدف اطلاع‌رسانی به هم‌وطنان عزیز در مورد محصولات بیمه‌ای فعالیت خود را شروع کرده است. در تلاشیم تا ضمن پوشش مسائل صنعت بیمه کشور، سازگار با دغدغه‌های شما عزیزان، تازه‌های صنعت بیمه دنیا را نیز رصد کرده و در قالب مقالات جذاب تقدیم حضور شما کنیم.

امید بر آن است با توسعه این بخش در آینده‌ای نزدیک ضمن بهره بردن از آن برای بهینه کردن محصولات خود، زیمنه‌ساز تغییر و تحولات نوین در صنعت بیمه باشیم.

به‌زودی با مقالات جدیدتر در کنار شما خواهیم بود.

منبع

پاسخ دهید

ایمیل شما در جایی منتشر نخواهد شد.